Życiodajna, fascynująca a mimo to tak słabo nam znana...
Wydawać by się mogło, że już wszystko o niej wiemy. Na co dzień zwyczajna substancja płynna, którą używamy do wszelakich celów. Dzięki niej możemy pozmywać naczynia, umyć nasze ciało wyszorować samochód. W celach kulinarnych nieodzowny składnik naszej codziennej diety.
Spada z nieba pod postacią deszczu, występuje również w atmosferze jako dobrze nam znana para wodna. Objawia się w trzech znanych nam stanach skupienia, czyli ciecz, lód i para. W stanie stałym pomoże nam schłodzić orzeźwiającego drinka do optymalnej temperatury. Pod postacią pary w stanie lotnym, napędzała pierwsze nam znane w historii maszyny. Jako ciecz w stanie płynnym również dostarczała nam mnóstwo energii, chociażby w połączeniu z kołem młynarskim. Zasadniczo woda składa się z dwóch cząsteczek wodoru – który to, jest gazem silnie wybuchowym - oraz jednej cząsteczki tlenu.
Woda pokrywa około 70 % powierzchni naszego globu, co ciekawe w naszym organizmie znajduje się podobny odsetek tej cieczy. Około 97% wody znajdującej się na naszej planecie jest słona, czyli jak się oficjalnie mówi – niezdatnej do picia. Woda jest doskonałym rozpuszczalnikiem, oraz podstawowym czynnikiem warunkującym ŻYCIE na naszej zielonej planecie.
Może jednak na temat wody dostarczono nam celowo zbyt mało informacji? Jako dziecko spotykamy się z wodą już od wczesnych dni naszego życia. Oswajamy się z nią na tyle mocno, iż z czasem staje się ona tak oczywista i naturalna, że przestajemy się nią interesować. Edukacja na poziomie szkoły podstawowej na temat tej cudownej substancji moim zdaniem pozostawia również wiele do życzenia. Czy ktokolwiek w czasach DVD, MP3, WIFI itp. ma czas i odwagę zadać sobie pytanie: "Czy Ja, aby na pewno wiem z czym tak naprawdę mam na co dzień do czynienia?"
Niestety smutna rzeczywistość jest taka, że woda w dzisiejszych czasach gównie w krajach wysoko rozwiniętych i ucywilizowanych. Jest traktowana dosłownie jak tani produkt, który najzwyczajniej marnotrawimy. Nie znamy jej natury, nie potrafimy sobie wyobrazić jakie korzyści i w jakich cudownych procesach woda bierze udział. Każdy dobrze wie iż bez wody organizm przeciętnie może przeżyć około 2-3 dni jak podają różne źródła. Nie jest to jednak żadna reguła. Bowiem nie chcę w żadnym wypadku zbytnio uogólniać. A znane są i takie przypadki, w których człowiek nie jadł i nie pił przez 70 lat i żył mając się świetnie.
Zacznijmy zatem podróż w głąb tajemniczych właściwości wody ciekawą produkcją filmową. Do obejrzenia której was wszystkich serdecznie zapraszam.
„Woda jest siłą napędową natury” – Leonardo da Vinci
„Podobnie jak w filmie pt. WHAT THE BLEEP, dzięki wodzie możemy dostrzec fakt, że nasze myśli wywierają wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. Wyobraźmy sobie teraz te wszystkie możliwości, które mielibyśmy do dyspozycji, gdyby ludzie zdali sobie sprawę z ich własnego potencjału kreowania rzeczywistości. Filmy takie jak ten dają mi nadzieję, że istnieje coś na kształt zbiorowej inteligencji, która rozwiąże problemy świata.” – Deepal Chopra
Film ten opowiada o wodzie, o najbardziej niesamowitej badanej obecnie substancji. Od niepamiętnych czasów naukowcy, filozofowie i teolodzy starali się zrozumieć jej właściwości, zarówno te widoczne gołym jak i te ukryte, które stanowią swoisty fenomen, wykraczający poza prawa fizyki i natury.
Świadkowie ostatnich, zapierających dech w piersiach odkryć dokonanych przez badaczy z całego świata m.in. z Rosji, Kazachstanu, Szwajcarii, Izraela, USA, Wielkiej Brytanii, Austrii, Japonii, Argentyny, Chin i Tybetu. Dyskusje wyjaśniające niecodzienne i ambitne założenia uzupełniające w istotne informacje wiele lat badań naukowych, które mogą otworzyć ludzkość na nowe horyzonty, takie jak zastosowanie konstrukcji wodnych w rolnictwie czy użycie wody w leczeniu najpoważniejszych chorób.
Materiał przedstawiony w tym filmie dotyczy całego świata. Przypuszczenia na temat rzeczywistych właściwości wody wykraczają daleko poza układ słoneczny, sugerując tym samym, że dzięki tej substancji można przesyłać informacje szybciej od prędkości światła, co prawdopodobnie łączy ją z absolutem. Jedno jest pewne – woda jest unikatowa i niebywała, a cuda z nią związane wciąż czekają na odkrycie.
źródło: http://www.alterkino.org/ekologia/woda-wielka-tajemnica/
http://sztudynt.blogspot.com/search/label/woda#uds-search-results
pozdrawiam
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz