16 listopada 2013

HOME - S.O.S Ziemia

Wszystko leży w naszych rękach - to od nas zależą losy świata
ZOBACZ FILM NA YOUTUBEPiękny film dokumentalny obrazujący nasz jedyny prawdziwy "dom"...


Nasze środowisko w którym żyjemy, wszystko to co natura oferuje nam każdego dnia abyśmy mogli doświadczać największego cudu przyrody jakim jest ŻYCIE. Niestety większość z nas zwyczajnie postradało zmysły, zostaliśmy w banalny sposób oszukani, czego niestety nie akceptujemy i nie przyjmujemy do wiadomości.

Nasza egzystencja zatraciła sens, w dzisiejszych czasach cud którym jest życie straciło wartość na rzecz konsumpcyjnych dóbr wytwarzanych masowo przez zniewolone społeczeństwo na rzecz garstki "PANÓW", którzy to opływają w niewyobrażalnie obrzydliwych bogactwach kosztem każdego z nas, kosztem naszych rąk i ciężkiej pracy(jesteśmy najbardziej wyzyskiwanym i zapracowanym społeczeństwem europy).

My tego niestety nie dostrzegamy, większość z nas potrafi radować się z wygranej kompletnie obcej nam osoby w jednym z dziesiątek idiotycznych teleturniejów prezentowanych za pośrednictwem masowego "ogłupiacza", który jeszcze nie tak dawno był wyznacznikiem zamożności danej rodziny. Teraz telewizja ma władzę absolutną a kłamstwa i manipulacje sączą się z niej niczym jad, wylewając na nieświadome społeczeństwo całe to zło, jakie sukcesywnie niszczy podstawy zdrowej, zjednoczonej wspólnoty.

Pieniądz i żądza bogactwa, posiadania nowych kompletnie zbędnych przedmiotów - mających wedle ich producentów ułatwiać nam życie - w gruncie rzeczy okalecza nasze zmysły, naszą wyobraźnię, naszą ciekawość świata. Pędzimy szybciej, jeszcze szybciej zgodnie z prawidłem "czas to pieniądz" nie zwracamy uwagi, że to co najcenniejsze wymaga czasu, cierpliwości i rozumnego zarządzania naturalnymi surowcami.

Serdecznie polecam w/w film, niech każdy z nas przemyśli sobie drogę jaką wybrał i dokąd zmierza. Jeśli nie interesuje nas przyszłość i to co pozostawimy następnym pokoleniom, to zwyczajnie, bezspornie zostaliśmy wyprani z podstawowych uczuć jakimi jest miłość, współczucie, odpowiedzialność - to my sami zgotujemy piekło naszym dzieciom jeśli w porę nie zaczniemy wspólnie dbać o nasze środowisko, które jest naszym domem, schronieniem, apteką, ogrodem, żywicielem, opiekunem, placem zabaw itd.Dziel i rządź (łac. divide et impera) – stara i praktyczna zasada rządzenia polegająca na wzniecaniu wewnętrznych konfliktów na podbitych terenach i występowaniu jako rozjemca zwaśnionych stron. Jako pierwsi zastosowali ją Rzymianie na Półwyspie Apenińskim (podpisywali umowy między podbitymi ludami, zwanymi odtąd "sprzymierzeńcami", a sprzymierzeńcom nie wolno było podpisywać umów między sobą, przez to prowincje nie mogły się zjednoczyć, aby pokonać Rzymian). Przykład: bitwa na Polach Katalaunijskich.


źródło - wikipedia


pozdrawiam serdecznie
sewerynPS. Skłóconym społeczeństwem najłatwiej władać, tylko przyjrzyj się drogi polaku jak w ostatnim okresie podzielono Polskę, jak podzielono nas ludzi stanowiących niegdyś jedność walczącą o wolność(często przelewając krew, tracąc życie). Wykorzystano do tego wszelkie sztuczki i polityczne zagarnia - czy my naprawdę tego nie widzimy?

Może wreszcie zrozumiemy, że w jedności siła i wspólnie napiszemy dalszy ciąg tej historii ???

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © sztudynt - Blogger Theme by BloggerThemes