21 czerwca 2014

Witarianizm - moje naturalne pożywienie

Naturalny, zdrowy sposób odżywiania.


Posiłki "główne" bo inaczej ciężko mi to sklasyfikować. Po prostu lubię w większości na słodko czyli owoce a staram się dziennie dla odmiany smaku zatopić zęby w czymś warzywnym z nutką różnych ziół czy dodatków typu czosnek, cebula. 


awokado, pomidor, szpinak, kiełki gryki

sałata lodowa, pomidor, szpinak, papryka, słonecznik 

pomidor, brokuł, sałata lodowa, pieczarki, kiełki cieciorki, cebulaOprócz tego w ciągu dnia zjem np. banany, jabłka, daktyle, figi, etc.

Ktoś powie, że z takiej porcji to człowiek długo nie pociągnie i nie ma sił. Okazuje się wręcz odwrotnie, nie brakuje mi sił, kondycja z dnia na dzień lepsza ciało się oczyszcza, odbudowuje. Dla prostego zobrazowania jak to rośliny mogą być podstawą diety, najlepiej w naturalnej formie prosto z natury, bez żmudnych i zbędnych obróbek zarówno termicznych jak i mechanicznych, przytoczę przykład żubra.

Żubr to całkiem spore zwierze, równie dobrze mógłbym dać tutaj przykład, słonia, goryla i innych roślinożernych potężnych silnych zwierząt.


Żubry zjadają wiele gatunków roślin. Podstawę diety stanowią rośliny zielne i trawy (70-90% całości pokarmu), znajdowane na dnie lasu i na zrębach oraz na łąkach i polach uprawnych w jego pobliżu. Niechętnie zjadane są turzyce o ostrych liściach. Uzupełnienie diety, zwłaszcza w okresie późnej zimy i wczesną wiosną, stanowi kora oraz pędy niektórych drzew i krzewów. Szczególnie chętnie spałowany jest dąb, jesion i grab[4][8]. Ponadto zimą zjadane są żołędzie[4] i kasztanypotrzebne źródło. W Bieszczadach poza okresem wegetacyjnym ważnym pokarmem są zimozielone liście jeżyn[8].

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBubr 

pozdrawiam serdecznie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © sztudynt - Blogger Theme by BloggerThemes