29 marca 2017

Tak to w przibliżyniu działo. 

woda, ziymia, wiater i ogiyń = piec :-) 

2 komentarze:

 1. Cześć, mam pytanie tak trochę z grubej rury, z góry przepraszam jeżeli naruszam za bardzo twoją prywatność oczywiście możesz mi powiedzieć żebym się wypchał, ale czy już jesteś off grid i pracujesz tylko na siebie i rodzinę czy jeszcze tyrasz na kogoś? Tzn w jakiejś firmie. Pozdrawiam Kuba

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "z góry przepraszam jeżeli naruszam za bardzo twoją prywatność"

   - nie narusza Pan.

   "oczywiście możesz mi powiedzieć żebym się wypchał"

   - nie wiem, skąd taka myśl. Wypchać to można siennik sianem lub słomą ;-)   "ale czy już jesteś off grid i pracujesz tylko na siebie i rodzinę"

   - nie jestem jeszcze w pełni samowystarczalny. Nie posiadam jeszcze dzieci. Nie będzie to żadną tajemnicą jeśli powiem iż póki co żyję dzięki uprzejmości najbliższych. Chociaż bez wygód, bo tylko jeden mały pokoik w którym mieszkam z moją partnerką :-)

   Dzięki temu mogłem ogarnąć to wszystko(mnóstwo informacji głównie z sieci) i zdecydować się na życie w przyrodzie w pełni samowystarczalny do czego obecnie zmierzam.

   Mieliśmy zakupić ziemię gdzieś w Polsce. W 2014 wyjechaliśmy za granicę zapracować na tą ziemię i tak spędziliśmy 11 miesięcy w mieście Utrecht w Holandii. Udało się nam sporo odłożyć i bardzo mało wydać a to dzięki naturalnej diecie (weganizm bez obróbki termicznej) i minimalizmowi w życiu.

   Jednak w maju 2016 nowa ustawa odebrała nam możliwość zakupu tanio ziemi rolnej gdzieś na odludziach naszego kraju. Z tego też powodu pozostał mi kawałek ziemi w mojej rodzimej wiosce.

   Postanowiliśmy więc mimo niesprzyjających warunków spróbować tutaj na miejscu i choć przeszkody banalne utrudniają nam mocno działanie o czym pisałem tutaj:

   http://sztudynt.blogspot.com/2017/02/w-mojej-gminie-nie-dba-sie-o-zwykych.html

   ...to powoli idziemy do przodu w kierunku autonomicznego ogrodu rodem z bajki ;-) Całkiem możliwe iż po osiągnięciu tutaj zamierzonego celu osiądę gdzieś w jakiejś przyjaznej osadzie rodowej jak np:


   https://osadakoniczynka4listna.wordpress.com/   "czy jeszcze tyrasz na kogoś?"

   - nie nie tyram obecnie na nikogo, jedynie dla siebie i na siebie za pośrednictwem przyrody, bo po co mi więcej skoro wszystko ziemia nam daje :-)

   Myślę, że odrobinę udało mi się przybliżyć sytuację i rozwiać wątpliwości co do mojej aktualnej sytuacji :-)

   pozdrawiam
   seweryn

   Usuń

Copyright © sztudynt - Blogger Theme by BloggerThemes