9 listopada 2011

"Rewolucja źdźbła słomy" - Masanobu Fukuoka

Wolność od zaraz, w zgodzie z naturą.

Jakiś czas temu zakupiliśmy wyżej prezentowaną książkę. Powiem szczerze, zrobiła na mnie pozytywne wrażenie i dodała kolejną cegiełkę do ogromnej wiedzy jaką udało mi się zebrać w ostatnim czasie na temat pięknego, spokojnego i beztroskiego życia w naturze.

Natura nie każe sobie płacić za leki, jedzenie, wodę, energię czy też inne jej dobrodziejstwa. Jest darmowa, samowystarczalna, naturalna, przyjazna dla człowieka i zawsze oddaje więcej niż sama potrzebuje. Fascynujące, prawdziwe tak blisko nas, a jednak świat OŚLEPŁ i nie dostrzega tego ogromnego organizmu jakim jest MATKA ZIEMIA.

...


Trochę "dziwne" stało się obecne życie(egzystencja) na naszej planecie. Wszyscy gonią za nic nie wartymi przedmiotami, papierkami, gadżetami, nowościami itd. Ciągle w biegu, ciągle w stresie, jedzą ci ludzie te chemiczne produkty, zasypując to garścią sztucznych tabletek - które ktoś bezczelnie śmie nazywać lekarstwami.

Chorują na różne choroby, giną na ulicach pod kolami samochodów, często pod wpływem alkoholu giną w własnej metalowej klatce. Ci niewolnicy systemu pracy, oddają swój cenny czas za siedzenie przed TELEWIZOREM podziwiając wykreowane życie przedstawiające głównie ZŁO i NĘDZE.W efekcie takiego życia w biegu, czyli swoistego "wyścigu szczurów", nasza cywilizacja zbliża się do punktu w którym trzeba podjąć PRAWIDŁOWĄ DECYZJĘ. Nasze przyszłe pokolenia, albo dostaną ŚMIETNISKO, albo RAJSKIE OGRODY pełne jedzenia, ziół(lekarstw), czystej wody i Świerzego powietrza.

Jeśli wydaje się tobie, że już wszystko wiesz o życiu tutaj na ziemi.
To bądź PEWNY tego, że jesteś w OGROMNYM BŁĘDZIE, i w gruncie rzeczy nie wiesz NIC.
Szczęścia, zdrowia, wolności i radości za pieniądze kupić nie można, są dostępne tylko iluzje tych skarbów w dodatku kosztują bardzo wiele.
Poniżej prezentuję dwa cytaty z książki "Rewolucja Źdźbła trawy" losowo prze zemnie wybrane:


2.6. Ogrody Ziemi

Zacznijmy od tego, że sztuczna uprawa gruntu wcale nie jest podstawowym warunkiem założenia ogrodu. Rzeczywiście, jeżeli użyjesz sztucznych nawozów, drzewa będą rosły większe, ale z roku na roku gleba będzie jałowieć. Nawóz chemiczny pozbawia ziemię witalności. Jeśli nawet jest stosowany przez jedną generację, gleba znacznie ucierpi. Nie ma mądrzejszej postawy w uprawach, jak naturalna.


3.9 Po prostu służ Naturze, a wszystko będzie dobrze

Ekstrawaganckie pragnienia są fundamentalną przyczyną obecnego światowego kryzysu. „Róbmy wszystko szybciej i produkujmy więcej” – te hasła „rozwoju” przyczyniły się
do rozbicia struktur społecznych. Służą jedynie odseparowaniu człowieka od Natury.
Ludzkość powinna zastąpić pragnienia materialnego posiadania i osobistych korzyści rozwojem świadomości duchowej.
Rolnictwo powinno wycofać się z mechanicznej produkcji na wielką skalę, w kierunku małych, samowystarczalnych farm.
Zaspokojenie potrzeb materialnych i właściwa dieta mogłyby powrócić do niezbędnej prostoty. Jeśli tak by się stało, praca byłaby przyjemnością, a także otworzyłaby się dla każdego możliwość duchowego rozwoju.


Na koniec, dla wszystkich tych, którzy pragną zapoznać się z książką zanim ją kupią. Prezentuję odnośnik do wersji elektronicznej jaką udało mi się znaleźć w bogatych zasobach INTERNETUPOBIERZ: Masanobu Fukuoka - Rewolucja źdźbła słomypozdrawiam serdecznie


PS. Jeśli spodoba ci się ta książka, to koniecznie poczytaj "Anastazja" - Władimir Megre.

1 komentarz:

  1. Jeśli chodzi o Pana Merge i jego Anastazję to najpierw należy przeczytać to
    http://www.anastasia-is-me.ru/view.php?theurl=news/2005/161105.htm

    OdpowiedzUsuń

Copyright © sztudynt - Blogger Theme by BloggerThemes