12 kwietnia 2012

"Krach" - Terrence Mckenna

Kulisy globalnego kryzysu

Wielki krach 2008 roku pociągnął za sobą największe bankructwa w dziejach, skazał na bezrobocie ponad trzydzieści milionów ludzi i zawiódł wiele krajów na skraj ruiny. Niniejszy serial ukaże nam kulisy zdarzenia, który w brutalny sposób zakończyło ekonomiczną paradę chciwości i lekkomyślności.

We wrześniu 2008 roku gazety na całym świecie straszyły nagłówkami, jakich nie oglądano od czasu wielkiego kryzysu sprzed 79 lat. Krach na rynku nieruchomości położył kres trwającemu od ponad dwóch dekad boomowi budowlanemu, powodując zapaść we wszystkich dziedzinach gospodarki.

Moment krytyczny przypadł na 17 września – światowy system finansowy doznał wtedy prawdziwego zawału, gdy na giełdzie wybuchła panika spowodowana upadkiem banku Lehman Brothers, największym bankructwem w historii USA. Wszystkie rynki – od Londynu po Szanghaj przeżyły trzęsienie ziemi.

Czteroodcinkowy serial „Krach. Kulisy globalnego kryzysu” ujawnia kulisy wydarzeń sprzed blisko czterech lat, których skutki do dziś napełniają nas niepewnością o kolejny dzień.


Pobierz plik: odc. 1 – Ludzie, którzy wywołali chaos

Pobierz plik: odc. 2 – Wszechogarniające tsunami

Pobierz plik: odc. 3 – Czas zapłaty

Pobierz plik: odc. 4 – Konsekwencje upadku


Pozdrawiam

PS. Czyżby punktem kulminacyjnym był rok 2012?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © sztudynt - Blogger Theme by BloggerThemes