17 stycznia 2011

Naturalny?

Bo cały księżyc jest z sera ^_^Każdy z nas nieraz obserwował księżyc, pełnia księżyca to przecież wspaniały widok. Księżyc jak oczywiście wiemy, ma ogromny wpływ na wszelkie życie zamieszkujące naszą planetę. Prawdę powiedziawszy nigdy nie wiedziałem jak to w gruncie rzeczy działa, i jakoś nie specjalnie mnie to interesowało. Z przyczyn oczywistych, bo skoro sprawnie to funkcjonuje to niech sobie dalej czyni swoje. Jednak czy, aby na pewno wiemy dostatecznie wiele na temat naszego naturalnego satelity?

Zapraszam do zapoznania się z kilkoma ciekawymi faktami odnośnie srebrnego globu i naszej planety. Każdy z chętnych będzie mógł również przeprowadzić banalnie prosty eksperyment przy użyciu prostych narzędzi biurowych.Powyżej widzimy kadr pochodzący z pewnego filmu na którym widać piękno księżyca obserwowanego wieczorową porą. Zawsze miałem dziwne wrażenie, że w pewnych miejscach na ziemi księżyc wydaje się być ogromny. Może na powyższym nie robi aż tak wielkiego wrażenia, ale chyba wszyscy wiedzą co mam na myśli.

Dla porównania zapraszam na >>stronę<< na której znajdziecie mnóstwo fotografii amatorskich, przedstawiających księżyc.

Wcześniej wspomniałem o prostym doświadczeniu, które ma za zadanie poruszyć naszą wyobraźnią. Opis doświadczenia w języku angielskim, formacie *.pdf można pobrać z poniższego odnośnika.

LINK:
"Ziemia i Księżyc [eng]"Sądzę, że dla większości ciekawskich, wynik przeprowadzonego eksperymentu jest dość zaskakujący.
Czy to wzrok nas myli, czy faktycznie tutaj coś z tym księżycem jest nie w porządku?Powyższe kadry pochodzą z filmu "Truman show"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © sztudynt - Blogger Theme by BloggerThemes