13 stycznia 2011

PETYCJA

Bezgłośnie umiera miliardy pszczół, a nasz cały łańcuch pokarmowy jest w niebezpieczeństwie.Pszczoły nie tylko wytwarzają miód, ale są gigantyczną, pokorną grupą pracowniczą zapylającą 90% roślin, które uprawiamy.

Wiele badań naukowych obwinia jedną grupę toksycznych pestycydów - neonikotynoidy - za szybkie wymieranie pszczół. Natomiast liczba pszczół gwałtownie wzrosła w czterech krajach europejskich, które zakazały tych chemikaliów.

Jednakże potężne firmy chemiczne posiadają silny lobbing do dalszego prowadzenia sprzedaży tej trucizny.
Naszą największą szansą na uratowanie pszczół jest teraz nakłonienie USA i UE do przyłączenia się do zakazu - ich decyzje są krytyczne i będą miały ogromny wpływ na resztę świata.

Z dokumentu, który„wyciekł” wynika, że Agencja Ochrony Środowiska USA wiedziała o zagrożeniach ze strony pestycydu, ale je zignorowała. Dokument ten stwierdza, że wysoce toksyczny produkt firmy Bayer jest poważnym problemem ryzyka dla grupy owadów niedocelowych [pszczół]. Nie mamy czasu do stracenia - debata wrze w kwestii co robić. Ta sprawa nie dotyczy tylko ochrony pszczół i trzmieli, dotyczy przetrwania.

Stwórzmy jeden gigantyczny światowy głos, wzywając UE i USA, aby zakazali tych zabójczych chemikaliów i ocalili nasze pszczoły oraz naszą żywność.
Podpisz tą nadzwyczajnie pilną petycję TERAZ.
Wyślij ją do wszystkich znajomych.

Grupa Avaaz dostarczy ją do najważniejszych decydentów:


TREŚĆ PETYCJI

Do decydentów w USA i Unii Europejskiej:

Wzywamy do natychmiastowego zakazu stosowania pestycydów neonikotynoidowych do czasu, kiedy to owe niezależne badania naukowe udowodnią, że są one bezpieczne. Katastrofalny spadek liczby rodzin pszczelich może narazić nasz cały łańcuch pokarmowy na niebezpieczeństwo.Jeśli już teraz podejmiecie pilne i ostrożne działania, możemy uratować pszczoły przed wyginięciem.


Aby podpisać petycję kliknij niżej podany link:

https://secure.avaaz.org/en/save_the_bees/?cl=896575558&v=8118

lub

http://www.avaaz.org/en/save_the_bees/?copy

*********************************************************************************************
Tłumaczenie http://StopCodex.pl/
Petycja w j. polskim TUTAJ: http://www.stopcodex.pl/petycje/
Przekaż dalej! Czas na działanie…

źródło: "http://www.stopcodex.pl"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © sztudynt - Blogger Theme by BloggerThemes